Votka Pazarlama Kampanyasında Yerel Tarım

Votka Pazarlama Kampanyasında Yerel Tarım

İsveçli votka markası Karlsson’s Gold ürünlerinin tanıtımı için bir video yayınladı. “Bu kez tadıyla, Vodka’yı yeniden keşfedin” sloganıyla hazırlanan videoda yerel tarım temel alınarak patates tarlalarının panoromik görüntüleri, yerel çiftçilerle röportajlar ve votkanın içine doğru ruhu çekmek için talimatlar yer alıyor.

Şirketin distile ustası Börje Karlsson’ın filtre edilmemiş yeni tür vodka üzerine felsefesini anlattığı giriş konuşmasıyla başlayan video ürünlerin geldiği çiftliklerin ve topluluğun hikâyesini içeriyor. Başarılı bir ürün konumlandırması gerçekleştirilmiş.

Yedi çeşit patates ile diğer votkaların aksine sadece bir kere distile edilerek hazırlanan votkanın eşsiz bir lezzet profili olduğu konusu işlenen tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

YAZAR HAKKINDA

2005 yılında UtQweb.com’u kuran Utku Gürakar, 2010 yılında Celal Bayar Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılından beri web tasarımı ve içerik yönetimiyle uğraşmaktadır. Çeşitli web sayfalarının oluşumunda aktif rol almıştır. Pazarlama, reklamcılık ve teknoloji yakından ilgili olduğu konulardan bazılarıdır. Şu anda bankacılık sektöründe çalışmaktadır.